Odstraňovanie nezhubných kožných výrastkov

Odstraňovanie nezhubných kožných výrastkov – fibrómov a hemangiómov

 

Fibrómy sú nezhubné kožné útvary s rôznym vzhľadom, veľkosťou a rôznych farieb- charakteristickým znakom je, že sú ku pokožke prichytený stopkou. Tvoria sa väčšinou v oblasti krku alebo v podpaží, no vyskytnúť sa môžu kdekoľvek na tele. Sú síce neškodné, no ich výskyt je nepríjemný. Hemangiómy–  červené bodkovité znamienka – sú zase nezhubné nádory krvných ciev charakteristické červenou farbou , vznikajúce v dôsledku starnutia kože a genetických predispozícií. Hemangiómy sa môžu vyskytovať kdekoľvek na tele.

V prípade FIBRÓMOV, HEMANGIÓMOV sa jedná hlavne o estetický problém, ktorý so sebou nenesie žiadne zdravotné riziko.

Na odstraňovanie fibrómov, hemangiómov a mílií používame prístroj PLASMAPEN. Na odstraňovanie hemnagiómov odporúčame aj náš laserový prístroj Candela GentleYAG laser.
Plasmapen generuje pri kontakte s kožou plazmový lúč a následným vytvoreným teplom sa nežiadúce kožné útvary z pokožky odstránia. Prístroj Candela GentleYAG laser s vlnovou dĺžkou 1064nm je zariadenie, ktoré produkuje intenzívny, ale telu šetrný a prijateľný lúč svetla, ktorý je selektívne absorbovaný vo vybranej konkrétnej cievnej lézie, v tomto prípade hemangiómu.
Zákrok je veľmi rýchly čím je minimalizovaný diskomfort pre klienta.
HOJENIE trvá 3-7 dní, na pokožke vzniká chrastička v závislosti od veľkosti odstraňovaného útvaru.
Na podporu a urýchlenie hojenia odporúčame danú oblasť 2-3x denne natierať bórovou vodou a  CICALFATE krémom AVENE.