STAROSTLIVOSŤ PO OŠETRENÍ

Starostlivosť po laserovom zákroku

Tesne po zákroku sa môže na mieste laserového ošetrenia vyskytnúť jemné začervenanie, ktoré odznieva najčastejšie v priebehu niekoľkých hodín. Miesto zákroku je potrebné chladiť, a to 4 až 6 hodín po zákroku, v prípade veľkých oblastí tetovania až 2 dni. Pokožku Vám ošetria prípravkom s obsahom upokojujúcich a antiseptických látok (Avene CICALFATE emulzia, krém ), v závislosti od ošetrovanej lokality. S ich používaním je vhodné podľa potreby pokračovať aj v domácom prostredí. Prípravky je možné zakúpiť na mieste.

Po zákroku sa neodporúča 1-2 dni ošetrené miesto vystaviť vode. Návšteva bazéna alebo sauny nie je vhodná až 2 týždne po vykonaní zákroku.

Pri zákrokoch na tvári počas celého roka a na tele v letných mesiacoch je potrebné chrániť pokožku laserovanej oblasti prípravkom so slnečným faktorom (odporúčame fyzikálny/minerálny filter SPF 50)Ošetrenú oblasť, hlavne tvár, sa neodporúča vystavovať slnku aspoň po dobu 4 týždňov po vykonaní laserového ošetrenia.

V oblasti odstraňovania tetovania sa neodporúča vykonávať kozmetické procedúry
Vylúčiť návštevu sauny a bazéna (2 týždne, ak majster neurčí inak)

Po vykonaní laserového ošetrenia neodporúčame požívať alkoholické nápoje.
Najmenej 8 týždňov po laserovom ošetrení sa neodporúča užívať soli zlata alebo lokálne používať retinoid, ani akékoľvek lieky a liečivá, ktoré spôsobujú fotosenzitivitu.

Pre dosiahnutie čo najlepšieho a trvalého výsledku sa odporúča dodržiavať intervaly ošetrení ………..