STAROSTLIVOSŤ PO OŠETRENÍ

Starostlivosť po laserovom zákroku

Tesne po zákroku sa môže vyskytnúť jemné začervenanie, ktoré odznieva najčastejšie v priebehu niekoľkých hodín. Pokožku Vám ošetria prípravkom s obsahom upokojujúcich a antiseptických látok (Avene CICALFATE krém, Pantenol mlieko, detský púder ), v závislosti od ošetrovanej lokality. S ich používaním je vhodné podľa potreby pokračovať aj v domácom prostredí.
Po zákroku sa neodporúča návšteva bazéna alebo sauny 24 hodín a vhodnejšie je umývanie a sprchovanie vlažnou vodou.
Pri zákrokoch na tvári počas celého roka a na tele v letných mesiacoch je potrebné chrániť pokožku laserovanej oblasti prípravkom so slnečným faktorom (odporúčame fyzikálny/minerálny filter 50, prípravky HELIOCARE). Ošetrenú oblasť, hlavne tvár, sa neodporúča vystavovať slnku aspoň 2–3 týždne po zákroku, mohlo by dôjsť k vzniku neželaných hyperpigmentácii.
Chlpy začnú vypadávať po 10–21 dňoch v závislosti od ošetrovanej lokality. Pri jemných chlpoch ich vypadávanie nepostrehnete. Podporiť vypadávanie chlpov môžete šetrným spôsobom – napríklad šúchaním kože uterákom po sprche, kúpeli. Používanie iných druhov peelingu sa neodporúča.
Pre dosiahnutie čo najlepšieho a trvalého výsledku sa odporúča dodržiavať intervaly ošetrení a počas cyklu ošetrení si chlpy nevytrhávať – s výnimkou dlhších prerušení (viac ako 3 mesiace).
Ideálne počas cyklu ošetrení je skracovať a zastrihávať si zbytky vyrastajúcich chlpov (zastrihávačom chlpov) na dĺžku 2 až 3 mm a dodržiavať odporučené termíny nasledujúceho sedenia laserovej epilácie